| |
|
|
Wetenschappelijke artikelen
- De Universitaire Stichting kan geheel of gedeeltelijk de extra kosten dekken voor het vervaardigen en uitgeven van illustraties in artikelen in internationaal gereviewde tijdschriften. De Stichting legt de illustraties voor aan bevoegde wetenschappers die niet verbonden zijn aan dezelfde instelling als de auteur(s) van het artikel, en vraagt hen de kwaliteit/originaliteit van de illustraties en hun wetenschappelijke relevantie voor het artikel te beoordelen.
- De Universitaire Stichting kan ook bijdragen in de extra publicatiekosten ("page charges") die aan de auteurs aangerekend worden voor publicatie van artikelen in internationaal gereviewde betalende tijdschriften. Zulke aanvragen zullen enkel goedgekeurd worden door de Commissie als de hoge wetenschappelijke kwaliteit en de strikte selectieprocedures van het betalende tijdschrift volgens de in dat wetenschapsdomein geldende normen aangetoond kunnen worden, o.m. op basis van voor dat domein goede impactfactoren, opname in de ISI-masterlist, of klassering als A-tijdschrift, en het door het tijdschrift gevolgde redactiebeleid. Bij deze beoordeling zal de Commissie zich laten adviseren door wetenschappelijke experts van de betrokken domeinen.
- Deze subsidies worden toegekend als hulp bij de publicatie van artikelen door personen die verbonden zijn of waren aan één van onze Instellingen voor Hoger Onderwijs of Onderzoek, en die tijdens de realisatie van het artikel lid waren van een Belgische onderzoeksgroep.
- De Stichting neemt alleen de aanvragen in overweging m.b.t. illustraties of "page charges" van onuitgegeven artikelen. In uitzonderlijke gevallen kan ze echter van deze regel afwijken.
- Er moet gebruik gemaakt worden van de subsidie binnen de termijn van twee jaar die aanvangt op de datum van de toekenning ervan; na die termijn keert het gereserveerde bedrag terug naar het patrimonium van de Stichting.
- De subsidieaanvragen worden door de leden van het bureau van de Publicatiecommissie continu behandeld, in consultatie met de hele commissie en bevoegde wetenschappers. Subsidieaanvragen kunnen dus heel het jaar door ingediend worden, bij voorkeur in digitale vorm om een snelle behandeling en besluitvorming (idealiter niet langer dan twee maanden) te vergemakkelijken.
- De Universitaire Stichting moet twee exemplaren ontvangen van het artikel waarin de illustraties voorkomen. De vermelding "Met steun van de Universitaire Stichting van België voor de illustraties" of "Uitgegeven met steun van de Universitaire Stichting van België" dient duidelijk in één van de drie landstalen of in de taal van het werk voor te komen op een daartoe geëigende plaats.
- De Universitaire Stichting moet de factuur krijgen met de drukkosten van de illustraties of de rekening voor de "page charges", samen met een kopie ervan. Na onderzoek door de boekhouding wordt het origineel naar de auteur teruggezonden.
- De Universitaire Stichting maakt het bedrag van de toegekende subsidie over op aanvraag van de auteur en op basis van voorgelegde facturen.
(gesubsidieerd door de Universitaire Stichting)
- Alexandre FELTEN
The Role of Oxygen at the Interface between Titanium and Carbon Nanotubes
ChemPhysChem, Wiiley-VCH Verlag, Weinheim, 2009, doi:10.1002/cphc.200900193
- Patrizia AGOSTINIS
Phosphorylation of Bc1-2 in G2/M phase-arrested Cells following Photodynamic Therapy with Hypericin Involves a CDK1-mediated Signal and Delays the Onset of Apoptosis.
ASBMB Baltimore, 2003, 14 p.
- Charles AUQUIERE
La nature photographique d'Andy Goldsworthy
Editions La Lettre volée, 2001, 93 p.
- Laurence BROGNIEZ
Préraphaélisme et Symbolisme : peinture littéraire et image poétique
Honoré Champion Paris, 2003, 403 p.
- Sven DUPRÉ
Optics, Pictures and Evidence: Leonardo's Drawings of Mirrors and Machinery.
Early Science and Medicine 10, 2, Koninklijke Brill NV Leiden, 2005, pp. 211-236.
- Farid DAHDOUH-GUEBAS
Transitions in Ancient Inland Freshwater Resource Management in Sri Lanka Affect Biota and Human Populations in and around Coastal Lagoons.
Current Biology, Vol 15, 579-586, March 29, 2005, Elsevier Ltd, doi: 10.1016/j.cub.2005.01.053.
- Claire LEBLANC
L'effort. Cercle d'art photographique belge (1901-1910).
Editions La Lettre volée, 2002, 108 p.
- Manuel SINTUBIN
A compressional wedge model for the Lower Palaeozoic Anglo-Brabant Belt (Belgium) based on Potentail Field Data
Geological Society, London, Special publications, 2002, 17 p.
- Manuel SINTUBIN
A Logical Methodology for Archaeoseismology. A Proof of Concept at the Archaeological Site of Sagalassos, Southwest Turkey.
Bulletin of the Seismological Society of America, Vol. 98, N° 5, pp. 2209-2230, October 2008, doi: 10.1785/0120070178.
- Koen VAN DEN BRILL
Ground-penetrating radar as a tool to detect rock heterogeneities (channels, cemented layers and fractures) in the Luxemburg Sandstone Formation (Grand-Duchy of Luxemburg).
Sedimentology,(2007), 54, 949-967, doi: 10.1111/j.1365-3091.2007.00868.x.
- An VANLAETHEM
Activation of p38 MAPK is required for Bax translocation to mitochondria, cytochrome c release and apoptosis induced by UVB irradiation in human keratinocytes.
The FASEB Journal, express article 10.1096/fj.04-2285fje. Published online September 23, 2004, 33p.
- Katrien VEKEMANS
Interactions between rat colon carcinoma cells and Kupffer cells during the onset of hepatic metastasis
Int. J. Cancer: 112, 793-802 (2004), Wiley-Liss, Inc, USA (Publication of the International Union Against Cancer).
|
|